КАРМЕЛЬ ДИТЯТКА ІСУСА

Засновники Згромадження

Яніна Керотінська,  народилася 14 червня 1885 р. в Вєлюню, в Польші. Батьки її, Антоній і Антоніна були глибоко віруючими. Під час хрещення отримала імя Яніна і була сьомою дитиною. До трьох років нічого не говорила. Стурбована мати вирушила в паломництво на Ясну Гору, щоб випросити дар мови. Коли повернулась, Янінка перший раз заговорила. Росла і виховувалась в атмосфері релігійній. Під час навчання в школі чи в прогімназії знаходила час на особисту молитву, читання книжок релігійних а також на участь в Євхаристіїї.  Сама Яніна говорила, що від Першого Причастя прагнула посвятити своє життя цілковито Богу, але батько був категорично проти цього. Вперше Яніна про своє прагнення сказала батькові під час весілля своєї старшої сестри Марії, коли люблячий батько підійшов і сказав: «Тобі донечко я справлю королівське весілля, тільки знайди собі коханого!

  •  Я вже маю Коханого…- відповіла Яніна
  • Кого? – запитав здивований батько
  • Ісуса!
  • Ніколи не дозволю піти тобі в монастир!!!

Після такої відповіді Яніна клякнувши перед хрестом довірила своє прагнення і все своє життя Тому, кого назвала Коханим. І тільки після смерті батька, маючи вже 36 років реалізувалися її прагнення. Отець Анзельм Гондек, кармеліта босий, будучи багато років духовним провідником Яніни запропонував її стати матір’ю нового Згромадження, в якому сестри мали вправлятись в чеснотах Божого дитинства таких як: любов, покора, радість, убогість, безмежна довіра планом Божого Провидіння, а діяльність апостольська мала бути переповнена глибоким життям молитви згідно вказівок св. Терези від Ісуса. 31 грудня 1921 року разом з 5 кандидатками Яніна одягла кармелітанський хабіт отримуючи ім’я Терези від св. Йосипа. Через чотири роки о. Анзельм Гондек виїхав за кордон і повернувся тільки після смерті Мати Терези. Отже весь тягар відповідальності за новонароджене Згромадження несла Мати Тереза від св. Йосипа.  Протягом 25 років очолювала Згромадження, піклуючись про його духовий розвиток і матеріальний. Сестри і особи світські, які знали Мати Терезу, підтверджували її незвичайний спосіб духовного життя і безмежне прагнення святості. Мати Тереза була людиною глибокої молитви, з якої народжувалася дія. Для потреб дітей і молоді в 1937 році розпочала будову трьохповерхового будинку в Сосновці, заснувала дитячий садочок і школу на 6 класів. Була переконана, що відродження суспільства може прийти через сім'ю. «Які матері – таке і суспільство» - говорила. Під час ІІ світової війни давала притулок євреям, бездомним людям, переховувала дівчат, яким загрожувало вивезення до праці в Німечину а також переховувала партизанів. Постановила, що ніхто в тих важких часах не може відійти голодним, тому ділилася останнім кусочком хліба, хоча сама часто постила, перебувала в ночі на адорації, благаючи Божого Милосердя. Під час окупації Мати Тереза була апостолкою Пресвятого Обличчя Ісуса. Часто повторяла: «Якщо не вміємо приймати страждання, то нічого не вміємо», і ще «на цілому світі немає нічого, що заслуговувало би на любов людського серця – тільки Бог». Чим більші переживала труднощі, тим більше молилася і Господь благословив своїми щедрими дарами. Відійшла до Господа 12 липня 1946 року після довгих страждань.  

 

       

      Матвій Йосип Гондек, засновник Згромадження сестер Кармелітанок Дитятка Ісуса, народився 24 лютого 1884 р. в Нєговіті, в Польші. Батьки, Антон і Саломея були взірцевими християнами. Кожну дитину, яка мала прийти на світ довіряли Матінці Божій. Як згадує сам Матвій Гондек, перше виховання релігійне отримав від матері, яка старанно навчала його правд  католицької віри і багатьом речам краще змогла навчити ніж будь-який професор, як стверджував пізніше.  Від наймолодших років розвивалася в його душі любов до Дитятка Ісуса.  В 11 років батько віддав Матвія в школу в Вадовіцах при монастирі кармелітів босих. В тому часі молодий хлопець мав можливість прислуговувати біля вівтаря св. Рафалу Каліновскому. Маючи 17 років Матвій Гондек просить прийняти його до спільноти кармелітанської. Під час складання обітів отримує імя Анзельма від св.Андрія Корсіні. Настоятелі вислали здібного клерика в Рим на навчання і 25 липня 1907 року його висвятили на священика.

      В 1921 році, за участю Яніни Керотінської заснував Згромадження Кармелітанок  Дитятка Ісуса. Протягом багатьох років він був вихователем молодих людей, які готуються до священства в ордені кармелітів, як у Польщі, так і в Римі, де він заснував і протягом майже 20 років він був ректором Міжнародного коледжу "Teresianum". Після повернення в Польшу в 1947 році впродовж багатьох років служив провінціалом  Кармелю, а також  був духовним провідником і опікуном нового Згромадження. Обіймаючи різні посади протягом життя о. Анзельм  був покірний і своїм власним прикладом показував підвладним дорогу. На першому місці ставив взаємну любов.

      В своєму  духовному житті, перш за все, він споглядав таємницю Втілення і дитинство Ісуса Христа. «Від ясел аж по хрест Ісус був Сином послушним своєму Небесному Отцю» - навчав о. Анзельм. Він залишив багато творів, проповідей, катехез, біля 10-ти серій ре колекцій, тисячі листів духовного керівниства,  які свідчать про глибину молитовного життя і єднання з Богом. Побожність о. Анзельма виєднала йому славу «святого Антонія». Його проповіді на честь Божого Дитятка довго згадували старші особи. Засновував Братства Дитятка Ісуса, розвивав культ Пражского Дитятка Ісуса. Будучи свідком в Римі канонізаціЇ Терези від Дитятка Ісуса ще більше захопився її «малою дорогою» і проголосив її покровителькою Згромадження Сестер Кармелітанок Дитятка Ісуса.    

     Останні роки свого життя він провів у Лодзі, де він і помер 15 жовтня 1969 р. в урочистість  Св. Терези з Авіли, реформаторки Кармелю. Біля його могили - розташованої в притворі церкви босих кармелітів в Лодзі - вірні випрошують багато ласк Божих.

Четвер, 05.10.2023, 01:07
Вітаю Вас Гість

Календар

«  Жовтень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Корисні посилання

http://www.karmelitanki.pl/

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0