КАРМЕЛЬ ДИТЯТКА ІСУСА

Історія Згромадження

Згромадження Сестер Кармеліток Дитятка Ісуса

було засноване в 1921 році в Сосновці (Польща) Отцем Ансельмом Ґондком, кармелітом босим, та Матір’ю Терезою Кєротінською (тривають процеси беатифікації наших засновиників). Згромадження належить до кармелітанської родини, поєднує молитву з діяльним апостольством. Небо і земля. Контемпляція і справи діяльної любові. Наше Згромадження має поєднувати одне з другим. Апостольство повинно випливати з молитви і одночасно до неї провадити. Слова Святої Терези від Дитятка Ісуса "Моїм небом буде чинити добро на землі” - девіз нашого Згромадження. Сьогодні Згромадження нараховує понад 500 сестер в 56 домах. Воно має міжнародний характер: сестри походять з Польщі, Чехії, Словаччини, Білорусі, Литви, України, Бурунді, Руанди і Заїру.

     Чим живемо самі і чим хочемо ділитися з іншими?

     Кармель Дитятка Ісуса покликаний до того, щоб поширювати в суспільстві дух Божого дитинства у єдності з кармелітанською духовністю. Молитва, споглядання і умертвлення, мовчання та усамітнення переплетені з покорою, простотою, щирістю і радістю з того, що всі ми є дітьми люблячого Бога-Отця. Так стисло можна описати те, чим прагнемо жити. Прагнемо навчати молитви і умертвлення в дусі Святої Церкви та Кармелітанського Ордену, передусім через приклад власного життя, тих, кого нам Господь довірив. Турбуємося також про священницькі та місійні покликання – своєю молитвою, покутою, жертвами взиваємо до Господаря жнив, щоб послав щораз нових робітників на свої жнива. В своїм житті беремо приклад з Особи Дитятка Ісуса, Котре було Сином Отця рівно як у яслах, так і на хресті, і залишилося Ним у Євхарстії. Перед Богом стараємося бути як діти: довірливі, повністю віддані Йому, переконані в Його любові до всіх і кожного дня щораз менші. До нашого духовного життя в особливий спосіб запрошуємо Матір Божого Дитятка, святого Йосипа, пророка Іллю, святих Кармелю – св. Терезу від Ісуса, св. Йоана від Хреста. То вони навчають нас любити Бога і ближніх, слухати в тиші Боже Слово і проголошувати його потім на дахах, вчать жити так, щоб ревність в розбудові Божого Царства постійно палала в нас прагненням спасіння душ. Нашою Покровителькою, Подругою, Учителькою і Заступницею є свята Тереза від Дитятка Ісуса, а її "мала дорога” є нашою дорогою. В її творах знаходимо вказівки, як цією дорогою іти, щоб не загубитися. Ми носимо святий Скапулярій (параман), а відтак зобов’язані до наслідування чеснот і поширення слави Пресвятої Діви Марії, жити за Її прикладом і у тісному зв’язку з Нею.

       Як служимо Церкві?

   Ідучи за покликом Церкви віддаємося праці євангелізаційній, особливо серед найубогіших, в своїй країні та за її межами, а також на теренах місійних. Допомагаємо в душпастирській праці як катехетки, органістки, захристиянки, опікунки хворих, провадимо початкові школи, реколекційні доми, дні зосередження, молитовні групи, хори, молодіжні та дитячі школи. Під нашою опікою при парафіях діють Братства Дитятка Ісуса, метою яких є залучення дітей до молитовного життя та віддавання шани Дитятку Ісусу. Сестри працюють також у місійних країнах: у Бурунді, Руанді, Камеруні (Африка), а також у Литві, Білорусі, Україні, Чехії, Словаччині, у Франції, Австрії, у Римі.

       Як живемо?

   Початкова формація в нашому Згромадженні триває 8 років: аспірат, постулят, новіціят, п’ять років часових обітів, а після них – вічні обіти. Складаємо Богові обіти чистоти, убогості і послуху. Виражаємо прагнення цілковитого посвячення себе Богу і наслідування Ісуса на дорозі духовного дитинства. В такий спосіб хочемо прямувати до досконалої любові. Кожен наш день поділенй на:

   1. Молитву спільноти – беремо участь в Євхаристії, відмовляємо Літургію Годин (Бревіарій), розарій, щоденно впродовж години практикуємо розумову молитву.

   2. Працю у звичайних домових зайняттях і в зовнішньому апостольстві.

  3. Відпочинок у радіснім перебуванні у спільноті чи насамоті, щоб зачерпнути духовних та фізичних сил для дальшої служби Божої. Намагаємося підтримувати в наших домах дух зосередження і мовчання, щоб вони були оазою для Сестер, що повертаються з праці, і для всіх тих, хто прагне в наших стінах зустрітися з Богом.

Четвер, 05.10.2023, 01:52
Вітаю Вас Гість

Календар

«  Жовтень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Корисні посилання

http://www.karmelitanki.pl/

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0